مهمترین عضو جنسی بدن مغز است!

گوشت صنعتی بهتره یا گوشت چهارپایی که چرا کرده؟
دسامبر 17, 2019
تنهایی: یه راحتی که سخت می‌گذره
دسامبر 22, 2019

مهمترین عضو جنسی بدن مغز است!

اعضای تناسلی درست، سطح هورمون‌های جنسی عالی، و تمایل جنسی خوب ولی اگر مغز آماده نباشد هیچ کدام از اینها تضمینی برای یک رابطه جنسی لذتبخش نیست.
اگر روابط بین دو نفر مشکل داشته باشد، تنش و فاصله هیجانی موجود رابطه جنسی را با مشکل روبه‌رو می‌کند. اختلاف بر سر بچه‌ها یا مسایل مالی رابطه جنسی را از اوج به زیر می‌کشد. برعکس آن هم صادق است اگر رابطه جنسی باکیفیتی وجود نداشته باشد، رابطه عاطفی دو نفر سرد می‌شود.
گاهی یکی از طرفین به قدری نگران کارکرد جنسی خودش هست که دیگر رابطه جنسی لذتبخش نیست. بعد از سن ۵۰ سالگی این نگرانی در مورد رابطه جنسی هم در مردان هم در زنان بیشتر و بیشتر می‌شود.
تصویر جسمی و عزت نفس یکی دیگر از مسایل قابل توجه است. زاییدن بچه، رژیم بد غذایی، اضافه وزن و کم پشت شدن موها برخی از عواملی است که باعث می‌شود فرد احساس کند دیگر به لحاظ جنسی، جذاب نیست. این احساس بد به قدری مخرب است که نزدیکی عاطفی و مهرورزی فرد را کم می‌کند و طبیعتا آغاز هر رابطه جنسی را نهی می‌نماید.
انتظارات و تجارب گذشته هم روی رابطه جنسی موثر است. غریزه جنسی یک پدیده طبیعی ست که هر فردی آن را دارد. خانواده، فرهنگ، مدهب، زمینه‌ها و رسانه‌ها و دوستان و اطرافیان در شکل دادن به رفتارهای جنسی ما بسیار موثرند. برای برخی افراد این تاثیر باعث یک رابطه جنسی خوب و لذتبخش می‌شود و متاسفانه در برخی دیگر این تاثیرگداری مثبت نیست و رابطه جنسی را به امری پیچیده تبدیل می‌کند.
استرس و خستگی تمایل جنسی را فرو می‌بلعد. بچه‌ها، والدین پیر، نگرانی‌های مالی و هزار و یک مساله دیگر به قدری تقاضاهای متفاوتی را از شما پدید می‌آورد که دیگر نمی‌توانید رابطه جنسی و حتی عاطفی خوبی با شریک جنسی خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *