آسوده بخواب

تنهایی: یه راحتی که سخت می‌گذره
دسامبر 22, 2019
پیدا کردن دوست تازه در بزرگسالی
دسامبر 29, 2019

آسوده بخواب

وضعیت بدن ما در خواب می تواند تعیین کند که آیا دچار کمردرد می‌شویم یا نه! بنابراین وقتی در تخت غلت می‎زنید به یاد این نکات بیفتیم تا دچار کمردرد نشویم.
۱- ستون فقرات در وضعیت خنثی قرار گیرد
تشک بهتر است ترکیبی از فوم (اسفنج) و فنر باشد. به عبارت دیگر فشار باید بین پشت سر، کتف‌ها، دنبالچه کمر و پاشنه پا تقسیم شود.
۳- به پشت بخوابیم
بدترین وضعیت خوابیدن روی شکم است زیرا گردن را در وضعیت غیرطبیعی قرار می دهد.
۴- اگر عادت دارید به پهلو بخوابید گاهی پهلو به پهلو شوید
اگر تشک ما خوب نباشد و به پهلو بخوابیم احتمال مشکلات عضلانی و درد بیشتر خواهد شد. اگر به پهلو می‌خوابیم گذاشتن یک بالش بین زانوها انحنای جانبی ستون فقرات را به حالت طبیعی در می‌آورد و توصیه می‌شود.
۵- از بالش استفاده کنیم
در هر وضعیتی که می‌خوابیم بهتر است از بالش استفاده کنیم. بالش زیر سر و گردن باشد. بالش نباید زیر کتف و شانه بیاید. اگر به پشت می‌خوابیم بالش باید فاصله بین گردن و تشک را پر کند که بدن در وضعیت خنثی قرار گیرد. اگر به پهلو می‌خوابیم بالش ضخیم‌تری لازم داریم تا محور ستون فقرات گردن در راستای محور ستون فقرات قفسه سینه قرار گیرد.
۶- شکل بدن در انتخاب تشک نقش دارد
این مورد برای کسانی که به پهلو می‌خوابند اهمیت دارد. اگر باسن فرد عرض بیشتری از کمر دارد، تشک نرمتر کمک می‌کند که ستون فقرات در وضعیت خنثی قرار گیرد. اگر عرض باسن و کمر تفاوت چندانی ندارد، تشک سفت مناسب‌تر است.

خوابمان پر از رویاهای دلپذیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *