معرفی دو کتاب: «لبخند و فراموشی» و «ویکنت شقه شده»

قاتل تاج بر سر
سپتامبر 28, 2020
دنیای رنگ ها ورود ممنوعی نیست برای افراد نابینا!
نوامبر 17, 2020

معرفی دو کتاب: «لبخند و فراموشی» و «ویکنت شقه شده»

کتاب لبخند و فراموشی

میلان کوندرا نویسنده بدون نقاب و بی‌پروای جهان که بهترین سال‌های زندگی خود را تحت دیکتاتوری کمونیستی در چک زندگی کرده است با نوشتن کتاب لبخند و فراموشی به طور خلاصه و هنرمندانه ستم‌های تلخ حکومت وقت پراگ را در حق نخبگان کشور مانند خودش و سایر اقشار ملت با واژگان به تصویر می‌کشد. او برخی از آسیب‌های جسمی و روانی ناشی از ستمگری یک حکومت خودکامه برای ثبت در تاریخ برمی‌شمرد.

خواندن کتاب لبخند و فراموشی ضمن داشتن یک داستان مرموز و جالب برای کسانی که به تاریخ علاقه دارند و می‌خواهند بدانند زندگی در یک کشور با حکومت کمونیستی چه طعمی دارد، بسیار توصیه می‌شود.

ایتالو کالوینو نویسنده نامدار جهان در یک داستان جذاب و فراموش‌نشدنی با نام ویکنت شقه شده، انسان را به عنوان ملقمه‌ای از نیکی و پلشتی به صورتی بسیار خواندنی تشریح می‌کند. در این داستان به دو گوهر همزاد هر انسان یعنی نیکی و بدی به طور کامل و در قالب یک قصه پرکشش پرداخته شده است.

تردیدی نیست که خواندن کتاب ویکنت شقه شده اثر کم‌نظیر ایتالو کالوینو می‌تواند برای بسیاری از افراد که به دنبال شناخت انسان هستند، دریچه‌ای تازه را بگشاید و روی روابط بین فردی آنها تاثیر مثبتی بگذارد.

اگر خواندن کتابی را می‌خواهید پیشنهاد دهید، لطف کنید و به عنوان دیدگاه در زیر همین صفحه برایمان بفرستید. پیشاپیش سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *